Taas tahetakse meid vägisi lõhestada ja meie vabadus on jälle ohus! Peame endale ja ülejäänud maailmale meelde tuletama, et keegi ei saa lahku rebida meie rahvast ei riikide sees ega lõhkuda Baltimaade ühtsust. Me seisame kindlalt nagu üks mees ja oleme uhked kõigi oma kaasmaalaste üle!

Pole tähtis, mida te praegustest sündmustest arvate – kas usute, et meil on meditsiiniline hädaolukord või et Covidi-olukord on sepitsetud rõhuva poliitika pealesurumiseks ja meie vabaduste vägivaldseks piiramiseks kontrolli ihkavate võimude poolt. Vaktsineeritud või mitte, vahet pole – me oleme üks rahvas ja me kõik jagame armastust oma maa vastu.

Olenemata rahvusest, kodakondsusest, usutunnistusest, veendumustest või orientatsioonist, me oleme kõik ühtsed, me oleme vennad ja õed. Me oleme kõik sõbrad, mitte vaenlased, nagu tahavad meid uskuma panna need, kes üritavad meid polariseerida. Meie vahele üritatakse kiilu lüüa, aga see ei lähe korda! Me keeldume üksteisega tülitsemast ja selle asemel kutsume meid kõiki kokku tulema, üksteist armastama ja olema ühtsed. Ajalugu on näidanud, et lõpuks ei saa keegi meid lahutada, mitte kunagi!

Koroonameetmetest tingitud inimõiguste piiramine, põhiseaduse eiramine ja vabaduse kärpimine on andnud tõuke korraldada esimest korda pärast 1989. aastat taas kodanikualgatusena ja Eesti-Läti-Leedu koostööna Balti Kett. Erinevalt 32 aastat tagasi toimunud rahvusvahelisest suursündmusest, kus miljonid inimesed moodustasid kätest kinni hoides inimketi, plaanitakse tänavu kaasata keti loomisesse ka autod – ehk siis võid ka lihtsalt marsruudi läbi sõita. Videos räägivad Balti kett 2021 ellukutsujad Rūdolfs Brēmanis Lätist, Robertas Vaišnoras Leedust ning Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas Eestist.

 🇪🇪🇱🇻🇱🇹Soovitame liituda Baltic Way 2021 Eesti Telegrami grupiga, kust saab lisainfot Eesti siseste piirkonnaliste gruppide kohta.

 🇪🇪🇱🇻🇱🇹Rohkem infot leiab Balti kett 2021 5-keelselt (eesti k., läti k,, leedu k., inglise k., vene k.) kodulehelt www.balticway2021.com ja Facebooki lehelt.

Kodulehelt saad alla laadida ka Baltic Way 2021 plakateid, logosid ja videot.

Märgi end FB üritusel osalejaks ja kutsu sõbrad ka 👉 https://www.facebook.com/events/1005895446825638/ 🚗🚕🚙 ÄRGAKE BALTIMAAD!🇪🇪🇱🇻🇱🇹

Balti keti korraldajateks ja elluviijateks on aga kõik inimesed ise, kes võtavad initsiatiivi ja sündmusel osalevad. Osalema on oodatud kõik, olenemata sellest, mida praeguse olukorra põhjustest arvad, oled sa vaktsineerimata või mitte – kui sulle tundub, et meil ei ole enam tegu sama vaba ühiskonnaga, nagu oli pärast esimest Balti ketti loodud kolmes Balti riigis, siis on aeg seista vabaduse, põhiseaduste järgimise ja elementaarsete inimõiguste eest.

Sel päeval, 23. augustil kell 7 õhtul, kutsume kogu südamest kõiki inimesi Eestis, Lätis ja Leedus sõitma autoga algupärast Balti keti trajektoori või soovi korral sõitma ükskõik millisesse sobivasse kohta nendel Tallinnast Riia kaudu Vilniusesse kulgevatel maanteedel ja peatuma ning astuma autost välja tee kõrvale, et taas ühineda.

Sirutage käed, hoidke kätest kinni või kasutage vöösid või olge lihtsalt autos – oluline on, et me seisame kõik Balti ketis ühtsena. Oleme Läti ja Leedu kaaslastega kokku leppinud, et samal ajal toimub aktsioon kõigis kolmes Balti riigis.

See hetk on nüüd kätte jõudnud. Baltimaad vajavad teie tuge rohkem kui kunagi varem! See on meie tee, mitte kellegi teise. Meist algab muutus. Meie kord on tõrvikut kanda nii meie enda kui ka meie tulevaste põlvede nimel, nagu meie vanemad ja vanavanemad tegid seda meie nimel. Meie aeg on käes.

Palun, Balti riikide inimesed, ärgake unest, enne kui on liiga hilja! Kohtume 23. Augustil kell 19 Balti ketis!

Ärgake, Baltimaad!
Atmostas Latvija!
Bunda Jau Baltija!